Meteorologai praneša, kad ateinančiomis dienomis temperatūra kris net iki -25°C. Ką daryti, kad atšalus orams, neperšaltų jūsų telefonas?
Jūsų dėmesiui – šeši Evaldo Viselgos, „Tele2“ telefonų priežiūros centro vadovo ir „Inovacijų biuro“ eksperto patarimai, padėsiantys pasirūpinti išmaniuoju, lauke paspaudus netikėtam šaltukui.
1. Ekranas šaltyje kietėja – saugokite jį
Iki -25 laipsnių nukritusi oro temperatūra gali būti itin žalinga telefono ekranui. Taip pat ir iš stiklo pagamintoms išmaniųjų nugarėlėms. Spaudžiant šaltukui, tokie telefonai tampa itin gležni ir net menkiausias stuktelėjimas gali baigtis šipuliais virtusiu ekranu.
Ką daryti, kad taip nenutiktų? Pasirūpinkite patvariu, kokybišku ar net dvipusiu – dengiančiu įrenginį iš priekinės ir galinės dalies – išmaniojo dėklu. Taip geriau apsaugosite jį net nuo dviejų žiemos metu tykančių pavojų – šalčio ir sutrenkimų.
2
Esant itin šaltam orui, rekomenduojama naudotis ne įprastomis, o specialiomis pirštinėmis. Jų pirštų galiukai padengti jautria medžiaga, todėl į jų prisilietimą įrenginiai reaguoja. Tokios pirštinės ne tik apsaugos rankas nuo žvarbaus oro, bet ir išgelbės jūsų įrenginį nuo netyčinio kritimo į sušalusį grindinį.
3
Netikėtai užklupusi žvarba gali būti negailestinga išmaniojo baterijai. Stengdamasis palaikyti savo funkcionavimą itin žemoje temperatūroje, telefonas sunaudoja žymiai daugiau energijos nei įprastai. Todėl jis gali itin greitai išsikrauti, be priežasties išsijungti ar net rimčiau sugesti.
Tam, kad taip nenutiktų, patariama telefoną laikyti kuo šilčiau. Pavyzdžiui, kelnių arba striukės vidinėje kišenėje. Pastovi jūsų kūno temperatūra šildys išmanųjį ir neleis baterijai sugesti. Jei kišenių neturite ar jose laikyti jums nepatogu – apkamšykite telefoną šaliku, įkiškite jį į pirštinę ar kitą šilumą sulaikantį dėklą.
4
Išjungto telefono baterija yra mažiau jautri šalčiui. Jei planuojate ilgesnį pasivaikščiojimą lauke ir, manote, kad išmaniuoju išėję nesinaudosite – išjunkite jį. Tokiu būdu, pabūsite ne ryšyje, bet apsaugosite savo bateriją.
5
Žvarbus oras žalingas ne tik baterijai ar ekranui, bet ir visam įrenginiui. Sunkius gedimus telefonui gali sukelti drėgmė, o jei tiksliau – įrenginyje atsiradęs kondensatas. Jis susidaro tuomet, kai telefonas iš šalčio yra staigiai įnešamas į šiltas patalpas.
Kilus net menkiausiam įtarimui, kad drėgmė galėjo patekti į telefoną, reikia kuo skubiau išimti bateriją ir kreiptis į specialistus. Jokiu būdu negalima telefono džiovinti plaukų džiovintuvu ar kitokiais mechaniniais būdais.
6
Siaučiant speigams, nepalikite telefono nešildomose patalpose. Jei jau taip nutiko, kad, pavyzdžiui, pamiršote savo išmanųjį automobilyje ir jo baterija visiškai išseko – nepulkite jo krauti. Iš pradžių palaipsniui telefoną prie šilumos ir tik tuomet pradėkite dairytis įkroviklio.
Jei dėl šalčio ar kitų priežasčių jūsų telefonas pradėjo kvailioti arba visai sugedo – tiesiog atneškite jį į bet kuriame mieste esantį „Tele2“ saloną. Jo darbuotojai užfiksuos gedimą, perduos jūsų išmanųjį „Tele2“ telefonų priežiūros centro meistrams Vilniuje, o kol įrenginys bus taisomas – pasiūlys nemokamai naudotis pakaitiniu. Po 3-5 darbo dienų tame pačiame salone galėsite atsiimti jau veikiantį telefoną.
Užsak. Nr. 196