Chorvedė ir muzikos mokytoja jurbarkietė Danutė Lapienė spalio 10-ąją išėjo į viešumą su dar vienu – močiutės – amplua. Ji šauniai dalyvavo renginyje „Šauniausia Lietuvos močiutė“ – respublikiniame konkurse komisija Danutei skyrė fotogeniškiausios dalyvės nominaciją, o publika ją išsirinko savo numylėtine.
Šaunioji berniukų choro „Bildukas“, Jurbarko gimnazijos merginų „Saulės“ ir meno mokyklos jaunių choro vadovė jau septynerius metus yra ir močiutė. Pirmoji šiuo mielu žodeliu ją pavadino anūkėlė Gustė, kuriai dabar septyneri metai, o dabar močiute Danutę šaukia ir keturmetė Meda, ir dvejų metukų Kristupas.
Tačiau močiučių konkurse D. Lapienė dalyvavo pirmą kartą, nes ir toks respublikinis renginys šiemet buvo pirmasis, surengtas spalio 10 d. Tauragėje.
Apsisprendimą dalyvauti konkurse Danutė pavadino avantiūra ir pasakojo, kad tam ryžosi tik raginama Jurbarko kultūros centro direktorės Aidos Bliundžiuvaitienės, kuri įtikinėjo, kad kas nors turi atstovauti rajonui. Kultūros centro direktorė, be abejo, žinojo, ką rekomenduoti, kad konkurso žiūrovai, dalyviai ir komisija įsitikintų, kokių šaunių močiučių esama Jurbarke.
Pirmąjį šauniausios Lietuvos močiutės konkursą surengė „Tauragės radijo“ vadovas Valdas Latoža, jau anksčiau rengęs panašius Tauragės močiučių rinkimus. Respublikiniame konkurse dalyvavo penkios močiutės: kaunietė fotomenininkė Laima Geležiūtė, finansininkė iš Šilalės Virginija Geštautienė, tauragiškė lankomosios priežiūros darbuotoja Julijona Popendikienė, Kauno rajonui atstovavusi Dalia Vyšniauskienė bei jurbarkiškė D. Lapienė.
Šauniausia močiute išrinkta šilališkė V. Geštautienė. Dovanų ji gavo kelionę į Romą ir Vatikaną bei prabangius, specialiai šiam konkursui juvelyro sukurtus gintaro karolius. Šilališkė, beje, buvo jauniausia konkurso dalyvė, jai 45-eri metai, o mūsiškė Danutė – vyriausia. Įdomu tai, kad pasibaigus konkursinėms užduotims tarp komisijos narių buvo užvirusi netrumpa diskusija, kuri iš jųdviejų – jauniausia ar vyriausia – yra šaunesnė. Vertinimo komisijoje buvo Lietuvoje žinomi žmonės: verslininkas ir kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis, žurnalo „Šeimininkė“ fotografas Laimutis Brundza, tauragiškė vaikų gydytoja ir poetė Iveta Skurvydienė bei renginio organizatorius V. Latoža. Komisijai vadovavo aktorius, Kauno dramos teatro direktorius Egidijus Stancikas.
Jurbarkietė Danutė, komisijos paskelbta fotogeniškiausia močiute, dovanų gavo fotosesiją. Kada panorėjusi ji gali išsikviesti profesionalų fotografą ir pozuoti nuotraukoms kiek, kaip ir su kuo nori. Dovaną konkurso dalyvė planuoja pasiimti per savo 60-mečio jubiliejų kitais metais.
Publikos numylėtinės nominaciją D. Lapienei pelnė gerbėjų skambučiai. Balsavimą telefonu organizatoriai buvo paskelbę dar prieš renginio pradžią ir daugiausia balsų surinko jurbarkietė.
Visos konkurso dalyvės apdovanotos renginio rėmėjų ir organizatorių prizais, dovanas teikė Seimo narys Darius Petrošius, kultūros mecenatas R. Karbauskis, Tauragės r. meras Sigitas Mičiulis. Žurnalas „Šeimininkė“ dovanojo metinę prenumeratą, dovanomis apipylė įmonės „Vilkyškių pieninė“, „Litfarma“, „Spaisvilė“.
D. Lapienę pasveikino Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, kartu su žmona Ramute Tauragės kultūros centre žiūrėjęs šauniausios Lietuvos močiutės rinkimus.
„Dovanų buvo labai daug“, – tvirtino ir jurbarkietė Danutė. Bet pirma nei buvo apipiltos dovanomis močiutės atliko konkurso organizatorių suplanuotą ir savo parengtą programą.
Visas konkursantes į sceną palydėjo D. Lapienės vadovaujamo Jurbarko kultūros centro choro „Bildukas“ vaikinai. „Pati pasiūliau organizatoriams – sakau: atvešiu vaikių kaip lėlių!“ – pasakojo jurbarkietė. Savo prisistatymą Danutė irgi buvo paruošusi kartu su „Bilduko“ vaikinais: „Aš grojau akordeonu – tai mano hobis, o bildai dainavo, šoko ir vaidino.“
Močiutėms teko scenoje sušokti valsą, o partneriais buvo vaikų sportinių šokių grupės berniukai – visą dieną prieš konkursą Tauragėje vyko repeticija.
Vilnietės anūkės Meda ir Gustė su savo mama, taigi Danutės dukra Kristina, atvažiavo ne tik palaikyti močiutės, bet ir dalyvauti renginio programoje – mergaitės drąsiai ir itin artistiškai padeklamavo eilėraštį apie šiuolaikinę močiutę.
D. Lapienės dukra Kristina – medikė, dirba mokslo, studijų ir verslo asociacijos „Santaros slėnis“ direktore, o sūnus Laurynas – muzikantas, trimitininkas, spalio 10-osios vakarą jis turėjo koncertą, todėl su savo sūnumi dvejų metų Kristupu atvažiuoti į Tauragę negalėjo. Pasakas močiutė Danutė skaitė tik anūkėlėms.
Skaityti pasaką – viena konkurso organizatorių sugalvotų užduočių močiutėms. Pasaka ir močiutė – neatsiejami dalykai, tik seniau pasakos buvo sekamos, dabar, ko gero, dažniau skaitomos. Laimingi vaikai, kurie auga su pasakomis. Danutė savo anūkes irgi apdovanoja pasakomis. „Kai vasarą pas mane buvo, kiekvieną mielą vakarą skaitydavau. Jos mane terorizuoja su tomis pasakomis!“ – linksmai pasakoja Medos, Gustės ir Kristupo močiutė – nekyla abejonių, kad toks teroras jai labai mielas.
Konkursas mūsų rajono atstovei paliko įdomių, netradicinių įspūdžių. Taigi, viskas gerai! Taip Danutė ir sakė: „Viskas gerai. Bet jau išmaliavojo mane – niekada tokia nesu buvusi! Net nedrįsau prieiti prie atvažiavusiųjų manęs palaikyti…“
Nežinia, priėjo ar nepriėjo Danutė prie Tauragėn atvykusių jurbarkiškių, o gal šie jos nugrimuotos nepažino (!), tačiau ir per laikraštį prašė padėkoti ir rajono merui, ir visiems visiems ją palaikiusiems. O labiausiai džiaugėsi „Bilduku“. „Mano bildukai – išgirti iki dangaus!“ – sakė apie savo išugdytus choristus. Nieko nuostabaus – juos Danutė myli turbūt ne mažiau kaip anūkus.
Danutė Karopčikienė