Jurbarko moterys žino – nori gražiai atrodyti, užsuk pas makiažo specialistę Akviliną Petraitienę. Vasarį suėjo treji metai, kai jurbarkietė šventėms dailina moteris ir merginas, o praėjusių metų pabaigoje padedama vyro Aldo ir pasinaudojusi Lietuvos darbo biržos parama namuose įkūrė savo studiją „Make up by Akvilina“.
Užvertos durys
Akvilina visada mėgo piešti, mokykloje svajojo apie studijas Vilniaus dailės akademijoje, tačiau planų įgyvendinti nepavyko, todėl pasirinko su grožiu susijusius mokslus – tapo plataus profilio kirpėja, mokėsi manikiūro, veido priežiūros, kosmetikės specialybių. „Galėjau daryti daug ką – kirpti, daryti šukuosenas, pasirūpinti veido oda, atlikti depiliacijas, dirbti kosmetologe. Mama dirbo kirpykloje, tad ir aš tapau kirpėja“, – sako jauna moteris.
A. Petraitienė 10 metų dirbo vienoje Jurbarko kirpykloje. Darbas patiko, apie ką nors kitą ji negalvojo, tačiau likimas vėl pakoregavo jurbarkietės gyvenimą. Susilaukusi antrojo vaikučio moteris pajuto skausmus nugaroje. „Skaudėjo beprotiškai. Kentėjau, dirbau, kol pradėjau alpti iš skausmo, o vieną rytą atsikėliau ir nebejaučiau kojų“, – ligos pradžią prisimena A. Petraitienė.
Jaunai moteriai teko iškęsti dvi sudėtingas operacijas. Pirmoji nepavyko, todėl po nepilnų dvejų metų teko ant operacinio stalo gultis dar kartą, o tada padaryti jau buvo galima nedaug – ligonės stuburą gydytojai suvaržė metalo varžtais, tačiau kad visiškai pagis – nežadėjo.
A. Petraitienei buvo nustatytas nedarbingumas. Apie grįžimą į kirpėjo darbą nebuvo galima nė pagalvoti. „Trejus metus sėdėjau namie, gydžiausi, važinėjau į reabilitacines ligonines, kasdien gerdavau stirtas vaistų, pradėjo kamuoti depresija“, – kaip jautėsi juodžiausiomis dienomis, pasakoja moteris. Tačiau vieną dieną ji nusprendė vaistų atsisakyti ir ieškoti išeities. Kai, rodės, užsivėrė visos durys, atsivėrė langas. „Darbas pats surado mane“, – šypsosi Akvilina.
Prisiminė pomėgį
„Visada mėgau dažytis. O turėdama laiko ėmiau tuo domėtis labiau. Be to, prieš keletą metų atsirado savotiškas makiažo kultas – internetas buvo pilnas pamokų, jas rengė įvairiausi meistrai“, – pradžią prisimena A. Petraitienė.
Jurbarkietė su draugėmis ėmė lankytis pamokėlėse, kur buvo mokoma atlikti makiažą sau. Vėliau A. Petraitienė ėmė važinėti ir į seminarus kituose miestuose. „Man neblogai sekėsi. Ir draugės tai pastebėjo, ėmė prašyti, kad jas padažyčiau. Vėliau ir draugių draugės skambindavo. Tada dar gyvenau bute ir dailindavau savo pažįstamas virtuvėje. Tai buvo gera praktika“, – sako specialistė.
Moteris suprato, kad šis pomėgis gali tapti jos amatu. Nors nugaros skausmai vargino nuolat, tačiau tokį užsiėmimą galima suderinti su savo galimybėmis. „Makiažų darymas – savaitgalio darbas. Pailsėti galima darbo dienomis. Todėl tik šeimos pasiklausiau, ar jie nieko prieš, kad aš savaitgaliais dirbsiu. Tam neprieštaravo nei vaikai – dešimtmetis Džiugas ir aštuoniolikos Enrika, nei vyras Aldas. Jis džiaugiasi, kad atrastas užsiėmimas leidžia žmonai ne tik užmiršti ligą, bet ir užsidirbti pinigų smulkioms išlaidoms.
Įrengė saloną
Jauna šeima persikraustė į namą naujame miesto rajone. A. Petraitienė klientes gražindavo virtuvėje, tačiau greit pajuto, kad jos darbas trukdo šeimai – vaikai nedrįsdavo nusileisti į pirmą aukštą, kol mama dirbdavo. Todėl Petraičiai nusprendė vietoje garažo įrengti saloną.
A. Petraitis savo įmonėje „Aldekas“ su darbo biržos rėmimu įsteigė dekoratyvinės kosmetikos kosmetiko darbo vietą savo žmonai. 35 proc. projektui reikalingų lėšų turėjo sukaupti patys Petraičiai, likusi suma skirta iš Lietuvos darbo biržos administruojamos neįgaliųjų rėmimo programos.
„Už šiuos pinigus nusipirkau visą įrangą: baldus, veidrodžius, krėslą, įrengėme vėsinimą, šildymą. Patalpų remontą atlikome už savo lėšas“, – sako A. Petraitienė. Kosmetikė tikina, kad teko įvykdyti griežtus higienos reikalavimus, kad gautų reikiamas licencijas ir leidimus, tačiau dabar jos salonas įrengtas gražiai, patogiai ir saugiai.
Jurbarkietė labai džiaugiasi, kad galėjo įsirengti darbo vietą pagal savo pomėgius – dabar nebereikės stovėti darbo biržoje ir laukti pasiūlymų, be to, tokiam ligoniui vargu ar kas atsirastų. Pasak A. Petraitienės, vyras darbo biržos siūloma parama rekomendavo pasinaudoti ir savo pažįstamam verslininkui, kuris taip pat įsteigė darbo vietą.
„Jei reikėtų užsidirbti pragyvenimui vienai, gal būtų sunku, tačiau vis tiek verta dirbti – į nuostolį tikrai nedirbu“, – tikina kosmetikė. Moteris nesibaimina ir paramą gaunant iškeltos sąlygos – darbo vietą išlaikyti trejus metus.
Ir puošia, ir moko
A. Petraitienė klientėms siūlo šventinio makiažo ir sušukavimo paslaugą. Makiažo specialistė klientų sulaukia jau ne tik iš Jurbarko, bet ir iš aplinkinių rajonų. Pasidailinti nori įvairaus amžiaus klientės – nuo mokinukių iki brandaus amžiaus moterų. Nuotakos meistrę dažnai kviečia atvykti į vestuvių vietą. „Turiu specialų lagaminėlį ir keliauju. Dirbau ir pilyse, ir viloje „Bisena“. Dabar madinga filmuoti besiruošiančią nuotaką, tad ir aš dirbdama į kadrą papuolu“, – juokiasi Akvilina.
Makiažo specialistei svarbiausia – kokybiškas rezultatas, todėl kiekvienai klientei ji skiria pakankamai laiko. Padaryti šventinį makiažą ji užtrunka apie 1,5 valandos, jei daro dar ir šukuoseną – prireikia ir 2,5 val. „Paruošti nuotaką gali neužtekti ir 3 valandų. Juk ne tik veiduką reikia pagražinti, bet ir dekoltė, pečius. Siekiu maksimaliai gero rezultato“, – tikina A. Petraitienė.
Kosmetikė naudoja profesionalams skirtas priemones. Ant darbo stalo guli „Make up forever“, „Make up atelier“, „Mac“, „Melkior“ ir kitų žinomų firmų produktai. „Labai noriu išbandyti naujoves, geriausius produktus. Tam kol kas išleidžiu didžiąją dalį uždarbio“, – sako makiažo meistrė.
Salone klientės gali išmokti pasidaryti makiažą ir pačios. „Pamaniau, kad moterys, o ypač jaunos panelės, nori išmokti dažytis pačios, todėl rengiu pamokas. Klientė gauna visas priemones ir 3 val. konsultacijų“, – sako Akvilina. Ir pamokas, ir makiažą pas meistrę galima dovanoti – tam skirti dovanų kuponai.
Turėdama laiko A. Petraitienė rengia miniprojektus. Kviečia modelius, juos grimuoja ir fotografuoja. Nauda – abiem pusėm: modeliai gauna nemokamą paslaugą, o meistrė išbando naujas priemones ir turi puikių nuotraukų savo feisbuko puslapiui „Make up by Akvilina“. Šiame puslapyje galima pamatyti kosmetikės darbus ir susitarti dėl vizito. „Klienčių yra nemažai. Ypač jų padaugėja šiltuoju metų laiku, kai švenčiamos vestuvės. Tad užsakymų knygelėje rikiuojasi užsakymai visai vasarai“, – šypsosi Akvilina.
A. Petraitienė tikina, kad nugaros skausmą prisimena tik darbo dienai, kuri kartais trunka nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro, artėjant į pabaigą. „Dirbu su didžiuliu malonumu ir aistra, todėl užmirštu sveikatos problemas. Mylimas darbas pats mane surado. Todėl dabar esu be galo laiminga jį dirbdama“, – tikina makiažo meistrė.
Jūratė Stanaitienė