Didžiausią įtaką centralizuotai tiekiamos šilumos kainos sumažėjimui per pastarąsias savaites Kaune ir Jurbarke turėjo sumažėjusios biokuro ir gamtinių dujų kainos. Taip pat – didelio šilumos ir elektros gamintojo atėjimas į Kauno šilumos gamybos rinką, kuris dar padidino ir šiaip jau buvusią didelę konkurenciją tarp šilumos gamintojų Kaune.
Tad antrojo pagal dydį Lietuvos miesto savivaldybės įsteigta bendrovė „Kauno energija“ praneša, kad šį balandį Kaune, Kauno rajone bei tos pačios įmonės aptarnaujamame Jurbarke centralizuotai tiekiamos šilumos kaina yra mažiausia per pastaruosius 20 metų. O šilumos kaina Kaune šį mėnesį yra ir mažiausia iš visų Lietuvos didžiųjų miestų.
Tai, kad šilumos kaina „Kauno energijos“ aptarnaujamose savivaldybėse šį balandį nukrito iki rekordinių žemumų, anot įmonės atstovo Ūdrio Staselkos, lėmė mažėjusios kuro kainos, didėjusi konkurencija tarp šilumos gamintojų ir nuolat didinamas šios bendrovės veiklos efektyvumas. Lyginant su 2019 metų balandžiu, šilumos kaina gyventojams mažėja 20 procentų.
Įmonės pranešime primenama, kad daugiausiai centralizuotai tiekiama šiluma Kaune kainavo 2012 metų liepą, kai sudarė net 9,82 ct/kWh be PVM. Tuo metu šilumą miestui daugiausia gamino Kauno termofikacijos elektrinė, o kurui buvo naudojamos gamtinės dujos. Lyginant šį balandį pasiektą šilumos kainos lygį su buvusiu 2012 -ųjų liepą, akivaizdu, kad dabar centralizuotai tiekiama šiluma Kaune kainuoja net 2,91 karto pigiau.
Prie kainos mažėjimo prisideda ir AB „Kauno energija“ vartotojams kompensuojama šilumos kainos dalis, kuri dėl padidėjusio veiklos efektyvumo bendrovės buvo papildomai uždirbta 2013–2017 metais. Šią papildomai uždirbtą investicijų grąžą bendrovė kompensuoja vartotojams po 0,32 cento už kiekvieną suvartotos šilumos kilovatvalandę. Iki šių metų vasario pabaigos AB „Kauno energija“ mažesnės šilumos kainos pavidalu vartotojams jau kompensavo 7,10 mln. eurų permokų . Tai sudaro beveik pusę papildomai uždirbtos investicijų grąžos.