Lybiškiuose įsikūręs šarolė galvijų ūkis žinomas plačiai – čia gyvena karvės čempionės, o jų veršeliai iškeliauja į mėsinių galvijų augintojų fermas visoje Lietuvoje. Ūkio savininkė Eglė Butkienė prieš beveik dešimtmetį pradėjo ne nuo nulio – buvo vyro Pauliaus įdirbis ir patirtis žemės ūkyje, o ji pati turėjo aiškų tikslą ir dideles ambicijas sukurti pavyzdinį veislinės galvijininkystės verslą.
Iš Prancūzijos
Šarolė – viena seniausių prancūziškų galvijų veislių, Prancūzijos maisto rinkoje žinoma nuo 16 a. O Lietuvoje mėsinė galvijininkystė yra jauniausia žemės ūkio šaka, pagreitį įgavusi tik prieš maždaug dešimtmetį.
Plačiausią mėsinės galvijininkystės mūsų šalyje panoramą galima pamatyti kasmetėje parodoje, kuri šiemet vyko Raseiniuose ir buvo skirta būtent šarolė veislei.
Eglė Butkienė, šarolė ūkio Lybiškiuose savininkė, į parodą vežė 6 telyčias, o parsivežė 2 čempiones ir vicečempionę, ir 4 buliukus – du iš jų tapo čempionais. Gyvulius vertino iš Prancūzijos atvykęs Simonas Perrot, profesionalus šarolė vertintojas.
„Galvijai vertinami pagal eksterjerą. Iš patelės reikalaujama tai veislei būdingos galvos, vertinamas ragų taisyklingumas ir spalva, kojos, nugara, dubuo – tai rodo gyvulio motinines savybes. Čempionės yra perspektyviausios mamos. Tie požymiai priklauso nuo genetikos, bet faktas nuo skaičių gali skirtis. Idealu, jei turi sukaupęs to gyvūno kelių kartų duomenis“, – sakė Eglė. Jos galvijai turi tokius „genealoginius medžius“.
Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę prenumeratą
Grazi ta Eglute,daznai matau ja ten,tenka pravaziuoti pro sali.