Jurbarko visuomenei pristatyti trys ženklai, iš kurių vienas bus išrinktas Jurbarko krašto prekės ženklu, bei galimi šūkiai. Šie ženklai kuriami Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centrui (TVIC) įgyvendinant Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) pagal priemonę „Turizmo inovacijos“ finansuojamą projektą.
Projektui skirtas beveik 33 tūkst. Eur. finansavimas. Jį reikia įgyvendinti iki metų galo, todėl prie ženklų kūrimo intensyviai dirbo konsultantai – MB „Optimistiniai debesys“ bei TVIC inicijuota darbo grupė.
Siūlomus ženklus pristatė konsultantai Saulius Kromalcas ir Asta Gedminaitė. Prieš kuriant prekės ženklą Jurbarkui buvo atlikta kitų miestų ženklų analizė. Pasak S. Kromalco, tokius ženklus turi visi didieji miestai bei miestai, kurie orientuojasi į turizmo vystymą. „Jei miestas turi strategiją, orientuojasi į ateitį, kuria viziją, jis turi ir šį ženklą. Jis nukreiptas į tris tikslines grupes – vietos gyventojus, esamą ir ateinantį verslą ir turistus“, – sakė konsultantas.
Ženklo kūrėjai atliko gyventojų apklausą, kurioje išryškėjo, kokie simboliai ir akcentai pirmiausia siejami su Jurbarku. Dažniausiai buvo minimi penki elementai – Nemunas, Panemunės pilis, piliakalniai, Rojaus kelias ir tiltas. Šiais simboliais paremti ir siūlomi Jurbarko krašto prekės ženklo variantai.
Parinkti ir spalviniai ženklo sprendimai – siūloma naudoti žalią, mėlyną ir raudoną spalvas. „Šiose spalvose yra kodai. Žalia – tai augmenija, gyvastis, jūsų kraštovaizdis, rojus, laisvė, ramybė, jėga, mėlyna – erdvė, upė, vanduo, tai – iškilminga spalva, raudona simbolizuoja pergalę, tai didikų spalva, ugnis, saulė, šiluma“, – spalvų reikšmes paaiškino A. Gedminaitė.
Šūkis, pasak konsultantų, papildo ženklą, daro jį labiau matomą, išryškina žinutę, didina konkurencingumą. Anketas pildę gyventojai pabrėžė Jurbarko krašto žmonių svetingumą, tradicijų, amatų puoselėjimą. Ženklo kūrėjai ir darbo grupė siūlo šūkius: „Rojaus kelio sostinė“ ir „Tradicijos ir idėjos susitinka čia“.
Pirmame siūlomame ženklo variante piešiniais užkoduotas piliakalnis, pilis, Nemunas, kelias. Šis ženklas – paprastas, lengvai atkartojamas, žaismingas, paremtas emocijomis. Antrasis ženklas – žodinis, kuriame simboliai ne tokie ryškūs. Šis ženklas griežtesnis, įsimintinas. Trečias ženklas panašus į pirmąjį, tačiau piešinys įrėmintas, simbolizuojant senovines plytas. „Įrėminti ženklai, pagal tyrimus, geriau įsimena. Jis – turi senovės simbolį, tradicinis“, – sakė S. Kromalcas.
Ekspertai ir darbo grupė vienbalsiai pasirinko antrąjį variantą, tačiau savo nuomonę iki pirmadienio 10 val. gali pareikšti vis norintieji. Savo pastebėjimus galima siųsti el. paštu . Pasak TVIC direktorės Gaivos Mačiulaitienės, naujai kuriami ženklai orientuojasi į simboliką, nekonkretinant objektų, leidžiant žmonėms patiems juos įžvelgti, todėl projekto vykdytojams ir darbo grupei labiausiai priimtinas pasirodė antras variantas. TVIC direktorė patikino, kad galima diskutuoti ir apie šūkius. „Jei atsirastų tikrai originali mintis, galima svarstyti ir kitą variantą“, – sakė G. Mačiulaitienė.
Voverių stadionų sostinė