Pradėti Veliuonos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios tvarkybos darbai.
Bus tvarkomi maldos namų pamatai ir fasadai, kurie dėl drėgmės yra itin prastos būklės, tinkas sudrėkęs ir sutrūkinėjęs, vietomis netgi atšokęs, plytos išdūlėjusios.
Darbai pradėti nuo archeologinių tyrimų – jie atliekami žemės kasimo vietose aplink bažnyčią. Iš viso tvarkybos darbai truks kelerius metus. Jiems Kultūros paveldo departamentas šiemet skyrė kiek daugiau nei 450 tūkst. litų iš Žemaičių krikšto ir Žemaičių vyskupystės įsteigimo 600 metų jubiliejaus minėjimo 2009-2017 metų bei Lietuvos ir Šv. Sosto sutarties dėl bendradarbiavimo švietimo ir kultūros srityje 2014 m. programų. Dar 25 tūkst. litų pridėjo Jurbarko rajono savivaldybė.
Departamento direktorės Dianos Varnaitės teigimu, šiandien Veliuonos miestelis išsiskiria paveldo objektų ir muziejų gausa, tvarka ir jaukumu, o sėkmingai baigti Veliuonos bažnyčios tvarkymo darbai bus didelis žingsnis didinant miestelio lankomumą ir puoselėjant savaime vertingą istorinį paveldą.
Manoma, kad pirmoji Veliuonos bažnyčia buvo pastatyta Vytauto lėšomis XV a. pradžioje. Netrukus oficialiai patvirtinus Žemaičių vyskupiją, Vytautas jam priklausančioje Veliuonoje įsteigė parapiją, ir taip Veliuona tapo regiono religiniu centru.
Vytauto laikų bažnyčia nėra išlikusi – dabartinės bažnyčios fundatorius yra LDK kancleris Albrechtas Stanislovas Radvila. 1636-1644 metais jo rūpesčiu Vytauto laikų maldos namai buvo perstatyti, pastatas įgavo renesanso architektūrai būdingų bruožų. Išgyvenusi neramų reformacijos laikotarpį XVII a. viduryje parapija pradėjo atgimti. XIX a. bažnyčia buvo ne kartą remontuota ir rekonstruota. Kapitalinis remontas atliktas po Pirmojo pasaulinio karo.
Dovaidas Pabiržis