Pinigai ne tik padeda „suktis“ pasauliui – jie taip pat gali padėti mums lengviau po jį keliauti (ypač, jei tai yra JAV doleris. Jungtinių Amerikos Valstijų doleris yra viena iš pačių stipriausių valiutų pasaulyje, kuri yra naudojama bene 25 pasaulio šalyse ir teritorijose. Tačiau, kaipgi pinigai „veikia“, kai mes keliaujame po pasaulį? Pažvelkime į visą tai iš arčiau.
Informacija apie valiutas
Kiekvieną dieną skirtingų šalių valiutų kursai keičiasi – jie kyla ir leidžiasi. Ir tai yra nesustabdomas bei nuolatinis procesas. Kaip rašoma – valiutos yra veikiamos daugybės veiksnių. Nuo šalių lyderių pasisakymų, iki naftos kainų pokyčių. Be to, valiutų kursai gali leistis ir kilti gerokai greičiau nei dauguma jūsų galėjote pamanyti, pvz., kaip tai nutiko Kanados doleriui ir kelioms kitoms valiutoms, kai jų kursai „susitraukė“ apytiksliai 15 proc. 2015 m. gruodžio mėn. (dėl drastiško naftos kainų pokyčių).
Nors ekonomistai visuomet bando numatyti ir prognozuoti, kaip keisis skirtingų šalių valiutų kursai vienokiais ar kitokiais laikotarpiais, jie niekuomet negali būti visiškai tikri. Todėl norint įsigyti vienos ar kitos šalies valiutą remiantis tik tuo, kas yra „prognozuojama“ viešojoje erdvėje, niekuomet nėra užtikrintas sprendimas.
Kokios valiutos yra pačios „didžiausios“?
Nors šios aukščiau paminėtos valiutos yra stabilios ir stiprios, žvelgiant iš bankų perspektyvos, viskas nėra lygiai taip pat žvelgiant iš keliautojo, kuris juda per skirtingas pasaulio šalis, perspektyvos. Vienos iš populiariausių valiutų, kai yra kalbama apie keliautojus, kurie iš anksto siekia pasirūpinti jiems aktualia valiuta, yra JAV doleris, Euras ir Didžiosios Britanijos svaras sterlingų (būtent pastarąja tvarka). Be to, kaip jau supratote, daugiau nei dvi dešimtys pasaulio šalių, tarp kurių yra ir Zimbabvė bei Ekvadoras, kaip valiutą naudoja JAV dolerį. Taip dažnai nutinka, kai šalies valiuta tampa pernelyg nestabili ir jie yra priversti ieškoti pagalbos, kad kurtų savo šalies .