Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studija „Nemunėlis“ grįžo iš koncertinės kelionės į Makedoniją – šioje Balkanų pusiasalio valstybėje mūsų šokėjai dalyvavo tarptautiniame folkloro šokių festivalyje „Ohrid Lake“.
Folkloro šokių festivalis Makedonijoje turi gilias tradicijas, kviečia įvairių šalių ir tautų kolektyvus, lietuvių ten irgi jau yra šokę. Jurbarko „Nemunėlio“ jaunimo ir suaugusiųjų grupės į festivalį vežė lietuviškų šokių programą.
„Pirmą kartą važiavome į festivalį, o ne į konkursą: šokome nedaug, bet daug pamatėme, o konkursuose būna atvirkščiai. Renginys vyksta visą savaitę, dalyvių labai daug. Kartu su mumis antrosios festivalio dienos koncerte dalyvavo šokėjai iš Lenkijos, Estijos, Rusijos ir turkų kolektyvai – jų iš įvairių šalių buvo labai daug. Savo paruoštą programą turėjome sutrumpinti, nes ir taip koncertas labai ilgai užsitęsė. Žiūrovų buvo daug ir mūsų šokiai jiems patiko. Nors šokti buvo sudėtinga – miesto centre pastatytos scenos grindų lentos pavojingai lingavo“, – pasakojo choreografė Jolanta Telišauskienė, šokių studijos „Nemunėlis“ vadovė.
Tarptautinis folkloro šokių festivalis „Ohrid Lake“ vyko Ohrido mieste, kuris įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, kaip vienas seniausių Europos miestų, kūręsis VII-IX a. Jurbarkiečiai apsigyveno ant didžiulio ežero stulbinamai skaidriu vandeniu kranto. Tačiau, pasak šokėjų vadovės, gulėti prie ežero nebuvo kada – laukė daugybė ekskursijų senovinės architektūros mieste, kuriame visos siauros gatvelės kyla į kalną ir yra 365 cerkvės – kiekvienai metų dienai po vieną.
Ši „Nemunėlio“ kelionė į festivalį kartu buvo ir pažintinė – ją organizavo kelionių agentūra ir nuo pat Jurbarko šokėjus lydėjo gidė. Be Ohrido, kuriame vyko festivalis, jurbarkiečiai pabuvojo ir Makedonijos sostinėje Skopjėje, poezijos miestu vadinamoje Strugoje, laivu plaukė į šv. Naumo vienuolyną, maudėsi populiariausiame Makedonijos paplūdimyje, ragavo nacionalinių valgių.
Šokėjai keliavo per Lenkiją ir Vengriją, sustojo susipažinti su Serbijos sostine Belgradu, grįždami apžiūrėjo Albanijos sostinės Tiranos įžymybes.
Pasak J. Telišauskienės, įspūdžių labai daug ir iš festivalio, ir ir iš pamatytų vietų: „Kalnai ir kalnai, o važiavimas serpantinais, kai per penkias valandas įveikėme tik apie tris kilometrus buvo nepaprastai įspūdingas. Makedonijoje ir Albanijoje labai graži gamta, tačiau šalys neturtingos ir nelabai tvarkingos. Susikalbėti galima ir rusiškai, nes jų kalbos panašios į rusų.“
Tačiau pirmą kartą organizacinius rūpesčius patikėjusi kelionių agentūrai „Nemunėlio“ vadovė nusprendė, kad geriau, kai kelionę organizuoji pats.
Danutė Karopčikienė