Dešimtokės Eržvilko gimnazistės Neringos Barauskaitės pažangumo vidurkis – lygiai dešimt. Neringai kažkaip savaime viskas puikiai pavyksta – ir dėl įgimtų gabumų, ir dėl to, kad siekti žinių jai įdomu ir siekia jų ne tik iš vadovėlio. Nors dabar mokytis sunkiau negu žemesnėse klasėse ir pastangų reikia įdėti daugiau, per naktis prie knygų ji tikrai nesėdi, o ir dienomis, be pamokų ruošos, turi ir kitokių užsiėmimų.
Iš visų dalykų ir beveik visada gaunanti tik dešimtukus Neringa pajuto, kad šiemet mokytis jau sunkiau negu žemesnėse klasėse, bet prie knygų tikrai nedžiūsta – dažniausiai užtenka to, ką išmoksta per pamokas.
Dešimtukininkų itin mažai, ir Neringa puikiai žino, kad visiems jiems klijuojama moksliukų etiketė. Na, ir kas? Etikečių klijuotojai mano, kad visas gerų mokinių gyvenimas – tik vadovėliai. Bet iš kur jiems žinoti, jei patys niekada nėra buvę moksliukais? Ir iš kur jiems žinoti, kas tuose vadovėliuose ir kitose knygose, kurias skaito vadinamieji moksliukai?
„Man labiau patinka tikslieji mokslai ir su kalbomis sieti savo gyvenimo nenorėčiau, bet dalyvavau ir skaitovų konkurse, o šie metai buvo olimpiadų – dalyvavau gal septyniose. Iš tikrųjų mokytis nėra lengva, turi įdėti darbo, bet ne per naktis sėdėti – esu girdėjusi ir apie tokius mokinius“, – pasakoja Neringa.
Vadovėliai ir kitos knygos daugeliui paauglių nėra vertybė – apie tai Neringa kalbėjo per lietuvių kalbos įskaitą. Kur kas svarbiau paauglystėje draugai. „Smagu leisti laiką su bendraamžiais, tačiau tas laikas turi būti prasmingas“, – įsitikinusi mergina.
Eržvilko ginmazijos dešimtokė N. Barauskaitė jau antrus metus mokosi ir jaunųjų fizikų mokykloje „Fotonas“, o šiais mokslo metais įstojo į Nacionalinę moksleivių akademiją. „Maniau, kad bus nerimta ši tarptautinė mokykla, bet klydau. Ir gerai. Pasirinkau ekonomikos sekciją. Visos užduotys anglų kalba, patvirtintos Kembridžo universiteto ir dažniausiai studentų lygio. Nelengva, nes ekonomika mokykloje prasidėjo tik 10 klasėje, – pasakoja Neringa. – Sesijos vyksta Kaune, dėsto universiteto dėstytojai. Užsiėmimai daugiausia praktiniai. Susirenka apie 70 jaunuolių, apsigyvename, bendraujame – labai smagu.“
Tačiau tiksliukė Neringa mėgsta ir menus – Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykloje ji baigia chorinį dainavimą, groja fortepijonu. Dar – kuria dainas ir jose išlieja emocijas. Kartais savo dainų padainuoja ir kitiems.
Ir buities, ūkio darbų Neringa nesišalina: „Stengiuosi gyventi tvarkingai, ir padėti tėvams, padirbėti man smagu. Juk tėvai daug į mane investuoja. Mano vasara jau seniai suplanuota: „Fotono“ stovykla, Nacionalinės mokinių akademijos sesija, jaunimo stovykla Belgijoje, o rudeniop – su choru į Vokietiją. Smagu man!“