Prieš šešerius metus Antano Sodeikos meno mokykloje įsteigtas Choreografijos skyrius ir šį pavasarį jį baigs pirmoji laida – dvylika jaunuolių. Jiems vienas juokas sušokti ir lietuvišką polkutę, ir Vienos valsą, ir argentinietišką tango. Bet ne tik šokių jie mokėsi veidrodinėje choreografijos klasėje – ši mokykla kiekvienam davė kur kas daugiau, todėl jie ir sako: „Gaila, kad jau baigiame…“
„Dabar jie jau šoka, kaip ir turi šokti meno mokyklos mokiniai“, – džiaugiasi Antano Sodeikos meno mokyklos direktorė Loreta Ševelienė. O absolventų mokytoja choreografė Kristė Donauskienė patikina, kad jos auklėtinai drąsiai galėtų šokti ir prestižiniame „Lietuvos“ ansamblyje.
Choreografijos skyriaus pirmojoje laidoje – 8 merginos: Marija Vaivadaitė, Marta Jovarauskaitė, Deimilė Burnelaitytė, Ainė Zaleckytė, Ugnė Bosaitė, Rūta Karpavičiūtė, Renata Jasevičiūtė, Mintarė Mencaitė ir 4 vaikinai: Edvinas Sutkus, Adomas Kulikauskas, Laertas Mankus, Mykolas Kailiūnas.
Pradėję lankyti Choreografijos skyrių nuo antros klasės, jie užaugo su šokio pamokomis ir nė neabejoja, kad būdami penkiolikmečiai skiriasi nuo nešokančių savo bendraamžių. Mokame šokti valsą, asistuoti partnerei, gražiai apsieiti su mergaite – tokius privalumus vardijo berniukai. Tikrai ne visi penkiolikmečiai gali tuo pasigirti, ne visi ir žino, kad vaikinai turėtų tai mokėti.
Mokame atsipalaiduoti, laisvai judėti, nebijome scenos, žinome, kaip joje elgtis – sakė mergaitės. O mokytoja Kristė pabrėžė, kad jos mokiniai visi iki vieno moka šypsotis!
Choreografė K. Donauskienė – ne vienintelė pirmosios šokėjų klasės Antano Sodeikos meno mokykloje mokytoja. Pasak direktorės L. Ševelienės, šokių mokytojai keitėsi kartais net dukart per metus. Bet tai – tik į gera: kuo daugiau mokytojų, tuo daugiau pamokų, kiekvienas su šia klase dirbęs choreografas vaikams davė pamokų, kurias jie išsineš išeidami iš mokyklos.
2007 m. Choreografijos skyriaus pirmuosius mokinukus sutiko mokytoja Reda Žemelienė – ji išmokė pirmųjų šokio žingsnių. Su mokytoja Rita Kyzeliene mokiniai dalyvavo projekte „Šokis – tai gyvenimas“, apjungusiame bent kelias mokyklas. Choreografas Donatas Liktas meno mokyklos šokėjus nusivežė į respublikinę Dainų šventę, Giedrius Paulauskas išmokė airišką šokį, labai patikusį ne tik šokėjams, bet ir pakerėjusį daugybę žiūrovų. Paskui paauginusi sūnelį Nojų sugrįžo Kristė Donauskienė ir atvedė juos į finišą – baigiamuosius egzaminus.
Per šešetą mokslo metų Choreografijos skyriaus mokiniai šokių išmoko nesuskaičiuojamą daugybę ir visų stilių. „Klasikiniai, tautiniai, pramoginiai, pasaulio tautų, istoriniai, šiuolaikiniai…“ – vardija ir apie visus pasakoja mokytoja, o merginos spėja įsiterpti, kad joms labiausiai patinka tautiniai ir pramoginiai.
O vaikinai pareiškia, kad jiems patinka viskas ir visi nauji žingsneliai, kurių mokosi kiekvieną pamoką, visai nesunkūs. „Vaikinai po du kartus viską šoka – štai kodėl jiems taip viskas patinka“, – paaiškina mokytoja.
Vaikinų šokiuose trūksta – situacija, pažįstama ne tik Choreografijos skyriaus šokėjams. „Gal jie išsigąsta, kad bus baisu, kad reikės šokti baletą“, – svarsto meno mokyklą baigiantys vaikinukai ir skuba paaiškinti tai, ką patys puikiai žino: mokėti šokti, pažinti šokio meną pravartu visiems, baleto jie nešoka, nes klasikinis šokis yra visai kas kita nei baletas, o šokių pamokos netrukdo sportuoti, vaidinti, groti – pirmosios šokėjų laidos absolventai turi įvairių laisvalaikio užsiėmimų.
Ir savo mokykloje Choreografijos skyriaus mokiniai dalyvauja popamokinėje veikloje – jie visi yra tautinių šokių kolektyvo „Mituvėlė“ šokėjai, Renata, Mintarė ir Ainė – dar ir pučiamųjų orkestro „Sodeikietis“ šokėjos. Su šiais kolektyvais Choreografijos skyriaus šeštokai dalyvavo daugelyje koncertų, festivalių, savo sugebėjimus išbandė konkursuose ir sulaukė gerų įvertinimų.
Vasarą, liepos mėnesį, Antano Sodeikos meno mokyklos meno kolektyvai ruošiasi vykti į menų festivalį Italijoje – šeštos klasės mokiniai su savo mokytoja K. Donauskiene irgi ten dalyvaus, repetuoja ir tautinius, ir orkestrinius šokius.
Choreografijos skyriaus šeštokai stropiai ruošiasi baigiamiesiems egzaminams – beveik neabejoja, kad išlaikys, juk šešerius metus savo noru mokėsi ir daug išmoko, o šokio menas tapo jiems labai artimas. Ir jie visi – dvyliktukas – tapo draugais, todėl mintimis siunčia geriausius linkėjimus Ainei – neabejoja, kad ji pasveiks ir kartu su visais laikys baigiamuosius egzaminus.
Pirmieji Choreografijos skyriaus absolventai ir baigę mokyklą su šokiu nežada atsisveikinti, nes išmoko, pamėgo ir suprato, kad šokis gyvenimui suteikia ypatingo žavesio.