Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje surengtoje Verslo savaitėje renginių netrūko: į konferenciją rinkosi ekonomikos mokytojai, o kalėdinė mugė kvietė visus norinčius ir galinčius parduoti ir pirkti. Gruodžio 12-ąją vykęs konkursas „Verslauk“ įrodė, kad mokyklose gimsta netikėčiausių verslo idėjų, o jų įgyvendinimas prasideda irgi mokykloje.
„Mokiniai sugalvoja netikėčiausių idėjų, žinoma, juos reikia šiek tiek paraginti“, – teigė viena renginio sumanytojų, ekonomikos mokytoja Zita Sakavičienė. Į trečią kartą surengtą verslo idėjų konkursą sumanyta pakviesti ir kitų mokyklų mokinių. Kvietimą priėmė Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija, Tauragės profesinio rengimo centras ir Raseinių technologijos ir verslo mokykla.
„Versle viskas svarbu – be idėjos sunku uždirbti pinigų, be pinigų ilgiau užtrunka idėjos įgyvendinimas“, – teigė renginio vedėja Toma Pocevičiūtė ir kvietė mokyklos direktorę Iną Budrienę padrąsinti konkurso dalyvius prieš solidžią vertinimo komisiją.
Mokinių sugalvotas ir konsultuojant mokytojams parengtas verslo idėjas vertino iš Vilniaus atvykusi verslo praktinių mokymo firmų SIMULITH centro vedėja Rima Bačiulytė, Jurbarko kredito unijos valdybos pirmininkė Nijolė Petraitienė, Smalininkų TVM profesinio mokymo skyriaus vedėja Vida Nenortienė, praktinio mokymo vadovas Algimantas Petraitis ir neformaliojo švietimo organizatorė Gražina Martišienė.
Smalininkų TVM 1ak4 grupės moksleivių idėją „Vaikų priežiūros kambarys“ pristatė Gina Meškauskienė, moksleives konsultavo profesijos mokytoja V. Nenortienė. Verslo projektą rengusios moksleivės aptarė būtinas investicijas, išanalizavo taupymo bei verslo plėtros galimybes. Apskaitininkių kasininkių specialybės grupėje mokosi vienuolika mažamečius vaikus auginančių mamų, todėl idėjos autorės tikino, kad jų projektas atitinka rinkos poreikius, o vertinimo komisija būtent už tai skyrė šią idėją sugalvojusioms ir pristačiusioms moksleivėms prizą.
Antrakursės Karolina Žukaitė, Skaistė Jokymaitė ir Raminta Kailiūnaitė sugalvojo graviravimo verslą. Graviruoti, pasirodo, galima viską – nuo metalo dirbinių iki maisto produktų. „Didelių konkurentų šiame versle neturėtume, tik jį pradėti reikėtų gauti 80 tūkst. litų paskolą“, – sakė idėją pristačiusi Raminta. Komisijos narė N. Petraitienė patikino, kad Jurbarko kredito unija verslo pradžiai gali skirti paskolą iki 86 tūkst. Lt.
Sandra Kudulytė iš Tauragės profesinio rengimo centro sugalvojo, kaip jūrinį konteinerį paversti mobiliąja kavine. Panašu, kad mergina, savo idėją pavadinusi „Paprasta, patogu ir pigu“, ryšis ją įgyvendinti, o konkurso „Verslauk“ komisija įvertino ją už originalumą.
Justina Gustaitytė pristatė verslo idėją „Dekupažo ir floristikos dirbtuvėlė“. Apskaitininko kasininko specialybės besimokančios merginos sugalvojo savo pomėgį paversti verslu – ne tik parduoti savo sukurtus darbelius, bet ir išmokyti dekupažo ir floristikos kitus. Projekte viską apskaičiavusios ir sudėliojusios merginos nusižiūrėjo ir vietą, kur galėtų įkurti savo verslo įmonę, tačiau suabejojo dėl jo sėkmės – įvairių gražių darbelių pasiūla dabar labai didelė.
Kredito unijos valdybos pirmininkė projektą kūrusias merginas perspėjo, kad galvojant apie verslą abejoti nedera, o vertinimo komisija idėjos „Dekupažo ir floristikos dirbtuvėlė“ autorėms skyrė prizą už menišką svajonę.
Jurbarko gimnazistė Aurelija Leonavičiūtė pristatė jau įgyvendintą idėją „Mano šeimos verslas internete“, todėl galėjo papasakoti įdomių niuansų apie virtualaus verslo privalumus ir trūkumus. Imtis jo Aureliją paskatino iš mamos perimtas pomėgis daryti rankdarbius bei noras būti materialiai nepriklausomai nuo tėvų. Rankdarbius, kuriuos Aurelija ir jos šeima siūlo pirkėjams internetinėse svetainėse, išvydo ir konkurso „Verslauk“ dalyviai bei žiūrovai. Aurelija neslėpė turinti ambicijų ateityje sukurti savo internetinę parduotuvę, bet visų paslapčių, be abejo, neatskleidė – taip elgiasi visi rimti verslininkai.
Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos technologijų mokytoja Irena Petruitienė, konsultavusi dvyliktokę Aureliją rengiant idėjos pristatymą, teigė, jog gimnazistai irgi sukuria daugybę verslo idėjų ir noriai dalyvauja gimnazijoje rengiamose Verslo dienose. Smalininkų TVM konkurse „Verslauk“ A. Leonavičiūtės pristatytas projektas pelnė apdovanojimą už verslo idėjos praktiškumą.
Raseiniškes Viktoriją Masiulienę ir Vilmą Kliknienę komisija įvertino už geriausią verslo idėjos pristatymą. Jų idėja – „Vaikų švenčių organizavimas VšĮ „Burbuliukas“.
Netradicinio jaunimo klubo Skirsnemunėje idėją sukūrė Smalininkų TVM mokiniai Vladas Steponaitis ir Ieva Juknaitytė. Projekto esmė – jaunimo pramogos be alkoholio. „Idėja nebloga, bet pateikta neįtikinamai“, – įvertino praktinio mokymo vadovas.
Labai įtikinamai savo idėją pristatė Raseinių technologijos ir verslo mokyklos mokinys Edgaras Misevičius: iš didelės meilės šunims jis planuoja steigti šeimos verslą – šunelių viešbutį.
Devintąją verslo idėją – ne konkurso tvarka, bet ne be užmačių, kad jaunimas ją įgyvendins – pristatė Smalininkų TVM profesijos mokytojas Raimondas Stonys. Jo idėja skani ir kvepianti – kad į kiekvienus namus kas rytą pasibelstų kepėjas ir pasiūlytų šviežių pusrytinių bandelių.
Kad idėjos taptų tikrove, reikia, pasak renginio vedėjos, kad širdis būtų versle, o verslas – širdyje.