Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.
Europos Taryba yra sukūrusi šešių lygių sistemą, kuri padeda įvertinti asmens gebėjimą suprasti, kalbėti ir rašyti užsienio kalba. Šiuos standartus pripažino pagrindinės Europos vertinimo institucijos, daugelis Europos valstybių ir Europos Sąjunga kaip dalį „Europaso“ programos, kuria siekiama palengvinti žmonėms sąlygas studijuoti ir dirbti užsienyje.
Daugiau informacijos apie Europos kalbų dieną – www.coe.int/edl, www.coe.int/portfolio.
Pasaulinė kontracepcijos diena paskelbta, siekiant sumažinti neplanuotų nėštumų skaičių. 1968 m. Jungtinės Tautos paskelbė teisę į kontracepciją bei šeimos planavimą.
Visame pasaulyje šios dienos proga organizuojami įvairūs šviečiamieji renginiai mokyklose ir universitetuose. Rengiamos interneto viktorinos, pokalbių laidos radijo stotyse, labdaros renginiai. Apie kontracepciją jaunimas informuojamas naktiniuose klubuose.
Lietuvoje atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad paauglių žinios apie nėštumo prevenciją arba lytiniu keliu plintančias ligas yra netikslios. 53 proc. jaunimo pasitiki lytinio akto nutraukimo metodu ir mano, kad jis apsaugo nuo neplanuoto nėštumo. Beveik pusė jaunuolių tvirtina, kad lytinio akto metu naudojant iš karto du prezervatyvus, užtikrinama geresnė apsauga nuo pastojimo. Daugiau nei pusė jaunų žmonių tiki mitu, kad kontraceptinės tabletės kenkia moters vaisingumui. Uždavus klausimą apie lytinę elgseną, paaiškėjo, kad net trečdalis jaunuolių visiškai nesisaugo pirmųjų lytinių santykių metu.
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, kasmet moterų sprendimu Lietuvoje atliekama apie 10 tūkst. abortų.
Visame pasaulyje per metus suskaičiuojama 80 mln. neplanuoto nėštumo atvejų. Maždaug 58 proc. jų baigiasi abortu. Daugiausia neplanuotų nėštumų būna dėl to, kad moteris nesinaudoja kontracepcijos priemonėmis. Naujausi duomenys rodo, kad pasaulyje, taip pat Lietuvoje, daugiausia nėštumų nutraukia 20-24 metų moterys.