Sunkmečiu sunkiausia tiems, kurie ir normaliu laiku gyvena nepritekliuje. Jų dalią palengvinti stengiasi ir valstybė, ir nevyriausybinės organizacijos. Skurde gyvenantiems svarbios ir piniginės pašalpos, ir tokia parama, kaip maisto produktų krepšelis ar pietūs labdaros valgykloje. Tokia valgykla Jurbarke – tik viena, o praėjusią savaitę pradėtą dalyti paramą maisto produktais gaus daugiau kaip pusantro tūkstančio šeimų visose seniūnijose.
Ne visiškas skurdas
Dar per pirmąją koronaviruso bangą Pasaulio bankas prognozavo, kad pandemijos išprovokuotas ekonomikos nuosmukis į ypač didelį skurdą gali įstumti apie 60 mln. planetos žmonių.
Prie gyvenančiųjų ypač didelio skurdo sąlygomis Pasaulio bankas priskiria žmones, kurių pajamos neviršija 1,9 JAV dolerio per dieną.
Lietuvoje valstybės remiamų pajamų dydis (VRP) šiemet nustatytas 125 Eur – šiek tiek daugiau kaip 4 Eur per dieną.
Gyventojams, kurių pajamos neviršija pusantro VRP dydžio (187,5 Eur), o tai būtų apie 7,4 dolerio per dieną, jau skiriama parama maisto produktais.
Taigi Lietuvoje – dar ne visiškas skurdas.
Tačiau sociologai, socialiniai darbuotojai ir kiti specialistai teigia, kad dėl pandemijos skurstančiųjų ir pas mus daugėja.