Jurbarko ligoninėje ir konsultacinėje poliklinikoje vyrauja neįprasta tyla. Pacientų nepriima Vaikų ligų ir Neurologijos skyriai, neteikiamos daugelio specialistų konsultacijos. Gydytojai išėjo atostogauti, o jų pakeisti nėra kuo. Ligoninės vyr. gydytojas Aivaras Šlekys nenusimena – vasarą tokia padėtis medikams įprasta, ir nuo pirmadienio pats planuoja atostogauti.
Tačiau rajono gyventojai, kuriems žūtbūt reikia medicininės pagalbos, mano kitaip ir ištuštėjusius medikų kabinetus vertina kaip neatsakingą sprendimą. „Ar mes, sumokėdami tiek sveikatos draudimo mokesčių, dar turime sukti galvas, iš kur ligoninei paimti gydytojų konsultantų? Tam yra ligoninės administracija, savivaldybė – šios įstaigos steigėja, tai gal jie ir privalėtų atsakyti. Suprantama, atostogų reikia visiems, bet ar tikrai neįmanoma surasti bent jau pavaduojančių daktarų“, – piktinosi moteris, išsakiusi nuoskaudas redakcijai ir su garbaus amžiaus tėvu iš ligoninės konsultacinės poliklinikos grįžusi į gana atokų rajono kampelį.
Rugpjūtį Jurbarko ligoninės konsultacinėje poliklinikoje nedirba neurologas, urologai, nėra nė vienos iš dviejų endokrinologių, atostogaus akių ligų gydytoja, darbo dienomis nekonsultuojami vaikai, nepriimami ligoniai ir į Neurologijos skyrių.
Didžiausią rūpestį kelia žinia apie uždarytą Vaikų ligų skyrių. Čia dirbanti gydytoja Regina Bulotienė taip pat atostogauja, tačiau apie jos planus palikti darbą žino bene visi auginantys sveikatos problemų turinčius vaikus. Skyriuje ši gydytoja – vienintelė. Darbo metu Jurbarko ligoninėje konsultuojami vaikai su gydytojų siuntimais atvykę iš kitų rajono pirminių sveikatos priežiūros centrų, dabar šios konsultacijos neteikiamos. Jurbarko pirminės sveikatos priežiūros centre dirba pakankamai pediatrų, tačiau priimti iš svetur atvykusių ir šioje gydymo įstaigoje neprisirašiusių pacientų jie negali.
Kalbinti kelių kaimiškų pirminės sveikatos priežiūros centrų vyr. gydytojai pripažino, kad padėtis nėra gera, dirbti daug sunkiau, o konsultuoti vaikus ar prireikus guldyti stacionariam gydymui tenka kituose rajonuose. Vieniems arčiau Tauragė, kitiems – Raseiniai ar Kaunas, tačiau nepatogumų ir papildomų rūpesčių daugiau visiems.
Jurbarko ligoninės vyr. gydytojas A. Šlekys situacijos nedramatizuoja. Pasak ligoninės vadovo, budinčių pediatrų yra pakankamai, jų prisikviesti nesunku. Po darbo dienos, per budėjimus, į Priėmimo skyrių atvykę vaikai ir konsultuojami, ir nukreipiami gydyti į kitas ligonines. Tačiau gydytojo paieškos dirbti Vaikų ligų skyriuje kol kas be apčiuopiamų rezultatų. „Ieškome pediatro, dairomės gydytojų rezidentų ir labai tikimės, kad atsiras norintis dirbti Jurbarko ligoninėje“, – sakė A. Šlekys, tvirtindamas, kad vienintelė Vaikų ligų skyriaus gydytoja ligoninės dar nepaliks ir sugrįš po atostogų.
Pacientų šį mėnesį nepriima ne tik Vaikų ligų skyrius. Atostogauja ir vienintelė ligoninėje ir konsultacinėje poliklinikoje dirbanti gydytoja neurologė.
Ištuštėjus skyriams, tuštėja ir ligoninės piniginė. Tiesa paprasta – kartu su pacientais į kitas gydymo įstaigas iškeliauja ir pinigai. „Slaugytojas, kitą personalą stengiamės įdarbinti skyriuose, kuriuose šiuo metu didesnis krūvis“, – sakė A. Šlekys.
Tuo pačiu vyr. gydytojas pasidžiaugė, kad ligoninėje pradėjo dirbti dar vienas chirurgas. Į kolektyvą su jaunatviška energija įsiliejo operuojantis gydytojas Vytautas Pėčelis. Dirbti netrukus pradės gydytoja endokrinologė, pakviestas dirbti gastroenterologas.
Tačiau kol ligoninė ieško gydytojų, rajono gyventojai pasmerkti išbandymams, reikalaujantiems didelės kantrybės, laiko ir pinigų, nes nuvykti iki Tauragės, Kauno, Klaipėdos ar Vilniaus ir patekti pas bet kurios srities gydytoją konsultantą – uždavinys ne toks jau ir paprastas. Juo labiau kad kartą nuvažiavus, vargu ar to užteks.
Jolita PILECKIENĖ
o kam mes čia rūpime, jaučiu didelę nuoskaudą po apsilankymo priėmimo skyriuje. Gal ten ne visada taip, bet ir medikai turėtų atsiminti, kad lazda turi du galus, juk gali ir atgal atsisukti