Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centre Viešvilėje paminėtas suaugusiųjų dailės studijos pirmasis jubiliejus – prieš penkerius metus dailės studiją Viešvilėje įkūrė dailininkė Eglė Untulytė.
Kaunietei dailininkei Eglei Untulytei Viešvilė tapo ne tik jos kūrybos ir Mažosios Lietuvos istorinio ir kultūrinio palikimo studijų vieta. Pažinti meną, surasti kelią į kūrybą ji moko ir šio krašto žmones. „Penkeri metai visatos požiūriu yra niekas, o žmogui toks laiko tarpas gali būti lemtingas, iš esmės pakeičiantis jo gyvenimą ir vertybes“, – kalbėjo dailininkė studijos penkmečio paminėjimo šventėje.
Per penkerius metus dailės studijos sudėtis keitėsi, dabar ją lanko 13 moterų. Nei išmatuoti, nei pasverti, kaip dailės studijos šeštadieniai keičia moterų gyvenimus, neįmanoma, juolab kad, pasak Valės Plienaitienės, „čia ne tik piešiame, bet ir bendraujame, dvasiškai tobulėjame, gauname neįkainojamos išminties, žinių ne tik apie meną.“ Aišku viena – šeštadienių laukia ne tik dailės studijos lankytojos, bet ir jos vadovė E. Untulytė.
Nuo pat įsikūrimo studiją lanko viešvilietė mokytoja Aldona Šiaulinskienė, pusmečiu vėliau atėjo smalininkietės Valė Plienaitienė ir Angelė Grabauskienė. Šeštadieniais į Viešvilę piešti iš Smalininkų važiuoja ir Jolita Kuzmienė, Lina Jasulienė, Irena Kriaučiūnienė ir Irena Bialoglovienė su dukra Akvile. Savo vaikystės pomėgį dailės studijoje lavina Birutė Armonienė. Iš Jurbarko atvažiuoja Nida Samulevičienė. Neseniai studiją lankyti pradėjusios Eglė Stanaitienė, Diana Griškuvienė, Vilma Strikienė, Jurgita Šiaulinskienė irgi neabejoja suradusios įdomų laisvalaikio užsiėmimą.
Studijos penkmečio proga surengtoje parodoje eksponuojami A. Šiaulinskienės, V. Plienaitienės, A. Grabauskienės, J. Kuzmienės ir L. Jasulienės tapybos ir keramikos darbai. Šių ir kitų studijos narių darbus viešviliečiai jau yra matę ne kartą, o V. Plienaitienės ir A. Grabauskienės kūryba eksponuota ir Jurbarko krašto muziejuje. Penkmečio parodą piešiančios moterys pristatė ir savo kūrybos eilėmis, o gražiausius padėkos žodžius skyrė savo vadovei, vedančiai jas kūrybos keliu.
Su pirmąja dar nedidele sukaktimi dailės studiją sveikino Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro direktorius Arvydas Griškus ir Viešvilės seniūnas Valentinas Kucinas. Linkėjimų iš Jurbarko atvežė Vinco Grybo memorialinio muziejaus dailės studijos narės ir Jurbarko kultūros centro direktorė Danutė Samienė, iš Smalininkų – kultūros centro šokių kolektyvas „Skalva“.
Prieš penkerius metus Viešvilės dailės studija pirmą kartą susirinko vasario 18-ąją. Šiemet ta diena buvo nuspalvinta liūdesiu dėl poeto Justino Marcinkevičiaus mirties. Gedulo giją dailės studijos šventėje pynė Nijolės Aleksienės skaitomi poeto eilėraščiai.
Puiki dovana šventės dalyviams buvo Aušros Masteikaitės-Mičulės koncertas. Šventei Mažosios Lietuvos kultūros centre ji paruošė Liudviko Rėzos užrašytų ir senųjų šio krašto dainų, kurias atliko pritardama daugeliui, ko gero, nematytu instrumentu, vadinamu Mažosios Lietuvos arfa. Sielą virpino Aušros dainuojami romansai ir jurbarkiečio kompozitoriaus Kęstučio Vasiliausko dainos.
Jaukiai su artimaisiais ir bičiuliais, ir su paveikslais atšventusios penkmetį, Viešvilės dailės studijos narės vėl laukia šeštadienių, nes, perfrazuojant K. Vasiliausko dainos žodžius, menas augina žmones.
Genutė Domarkaitė