Gražuolis rudenėlis keliauja per žemę džiugindamas spalvų gražumu, dosniai dalydamas savo gėrybes. Kai Dėdė Rudenėlis aplanko vaikus mokyklose ir darželiuose, būna didelė, linksma ir skani šventė. „Vaikų trečiadienio“ smalsuoliukai šventė kartu su „Nykštuko“, Vytauto Didžiojo ir Raudonės pagrindinių mokyklų bei Jurbarkų vaikais.
Džiaugsmų savaitė
Lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikai, jų tėveliai ir pedagogai šventė Rudens džiaugsmų savaitę. Nykštukų slėnis virto rudens gėrybių galerija, kurion išmoningų eksponatų atnešė vaikų tėveliai. Visų grupių vaikučiai lapų ir obuolių girliandomis, išpieštais akmenėliais ir kitokiomis grožybėmis puošė Rudenėlio šventę, o rugsėjo 27-ąją ir patys rudeniškai pasipuošė bei sulaukė svečių – Dėdės Rudenėlio (auklėtoja Reda Pinaitienė) ir Šalnos (auklėtoja Indrė Zinkevičiūtė).
Ir prasidėjo šventė! Vaikai šoko, žaidė, juokavo ir sportavo – visa tai yra žvalumo vitaminai. Ruduo irgi gausiai subrandina vitaminų – obuolių, agurkų, morkų, kriaušių. Pasak „Sveikuoliukų“ auklėtojos Editos, kas rudens vitaminus mėgsta, auga sveikas ir stiprus.
Šalna, prašom į svečius!
Apie šventę Jurbarkų darželyje-mokykloje parašė auklėtoja Rasita Šimkienė ir pavaduotoja ugdymui Vida Juzikienė.
Rugsėjo 26-osios rytą šalna pasidabravo žolę, o rudens gėrybėmis pasipuošusius vaikus į šventę sukvietė Teta Rudenė ir Šalna.
Priešmokyklinės „Vyturiukų“ grupės ugdytiniai inscenizavo ištrauką iš „Grybų karo“. „Pelėdžiukų“ grupė deklamavo eilėraštukus, dainavo, o „Geniukai“ sutrepsėjo „Agurkėlių šokį“.
Estafetėse vaikams teko eiti per kliūtis su maišu obuolių ant pečių, vežti karučiu bulves, sudėti į krepšį ir vėl surinkti – azartiška nuotaika apėmė visus šventės dalyvius.
Paskui visi sukosi bendrame ratelyje, krimto Tetos Rudenės ir Šalnos vaišes – raudonskruosčius obuolius, naminę duoną.
Iš Panemunių parko
Gražų laiškelį parašė Raudonės pagrindinės mokyklos mokinukės Dovilė Dyglytė ir Deimantė Simonaitytė.
Spalio 4-osios rytas išaušo saulėtas, o pradinukai ir priešmokyklinukai, pasipuošę rudeniškomis karūnėlėmis, patraukėme į šventę Šaulių aikštėje. Čia degė laužas, o netrukus pasirodė ir Rudenėlis, kuris atvyko iš Panemunių regioninio parko direkcijos.
Rudenėlis buvo šiek tiek nusiminęs, nes miške dingo jo draugai, bet vaikai netruko surasti Peliuką, Varliuką, Kiškį ir Kirmėliuką.
Rudenėlis vaikučius klausinėjo, kokių daržovių užaugo jo darže. Ne visi pažinojome salierą, porą, pastarnoką, agurotį, kaliaropę, o čia ir paragavome šių daržovių.
Paskui žaidėme, spėliojome mįsles, šile rinkome lauktuves Rudenėliui. Mokykloje surengėme įdomiausių rudens gėrybių parodą. Už gražiausius darbelius apdovanoti Skaistė Šmatauskaitė, Gytis Čižikas, Aurimas Čižikas, Tomas Strebeika, Eimantas Šimulynas.
Ką pasėsi – tą ir pjausi
Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje spalio 11-ąją vyko projekto „Žalioji laboratorija“ renginys – rudens gėrybių mugė „Ką pasėsi – tą ir pjausi“.
Projekte dalyvauja per pusantro šimto mokinių, o mugė, pasak mokytojos Jolantos Kundrotienės, tik projekto dalelė, apjungianti visą mokyklos bendruomenę. Rudens gėrybės netilpo aktų salėje – jų ekspozicija puikavosi ir koridoriuose.
Renginuko vedėjai Erika Pliutytė ir Eligijus Jukna pristatė viešnias iš VšĮ „Žalia stotelė“ Liną Bakšytę ir Danielę Šležienę. Mokyklos direktorius Viljamas Bakšys padėkos raštus įteikė projekte dalyvaujančių klasių mokytojoms ir parduotuvės „Žalia stotelė“ konsultantei Saidai Burnelaitienei.
Technologijų mokytoja ir „Žaliosios laboratorijos“ vadovė J. Kundrotienė visas projekte dalyvaujančias klases apdalijo tortais – jų net septynis iškepė rėmėjai „Kretingos maistas“.
Ne tik tortai, padėkos ir parodoje išmoningai pristatytos rudens gėrybės yra projekto „Žalioji laboratorija“ derlius. Šis projektas skirtas atsakingiems vaikams – mokyklos darže jie sodina, daigina, augina bei tyrinėja, kas kaip auga.
„Žaliosios laboratorijos“ dalyviai savo mokyklą apsodino serenčiais – žydi klesti jie iki pat vėlyvo rudens. O šį rudenį jaunieji gamtos laborantai prisodino tulpių, kad pavasarį visų gražiausiai visame mieste žydėtų Vytauto Didžiojo pagrindinė mokykla.