Gruodžio 12 d. sporto klubas „Energy Gym“ šventė vienų metų gimtadienį. Sportuojančius jurbarkiečius klubo savininkai šia proga vaišino tortu ir pasiūlė naujovių. „Energy Gym“ lankytojai dabar gali rinktis ne tik treniruoklių salę ar aerobikos treniruotes, bet ir individualias mankštas, masažus ar keletą minučių soliariume.
Prieš metus duris atvėrusio klubo įkūrėjai – Karolis ir Laura Ramanauskai. Jurbarkui seniai reikėjo didmiesčių lygio klubo, tačiau iki svajonės įgyvendinimo reikėjo įveikti ilgą kelią. Nuo minčių apie klubą iki durų atvėrimo klientams praėjo net penkeri metai.
Pasak K. Ramanausko, sudėtingiausia buvo rasti tinkamas patalpas. Reikėjo, kad jos būtų didelės, lengvai pasiekiamos, patogioje vietoje.
„Pageidavimai buvo dideli, pasirinkimas – labai mažas. Su žmona sportuojame ne pirmus metus, esame kvalifikuoti treneriai, matėme ne vieną Lietuvos ir užsienio sporto klubą. Todėl kreipėme dėmesį ir į patalpų išdėstymą, ir į tai, kad šalia būtų aikštelė automobiliams, ir dar į daug dalykų“, – pasakojo vyras.
K. Ramanauskas juokiasi prisiminęs, kad tikėjosi, jog radus patalpas toliau viskas vyks labai greitai. Realybė pasirodė visai kitokia. Nors verslininkas aiškiai įsivaizdavo, kaip turi atrodyti patalpos, kur ir kokie treniruokliai stovėti, teko ir sienas griauti, ir keisti įrangos vietą. Nemenku galvos skausmu verslininkams virto ir biurokratinės procedūros. Teko tvarkyti krūvas dokumentų, gauti leidimus.
„Tai buvo vienas nemaloniausių etapų. Visada maniau, kad institucijos turėtų palaikyti verslą, padėti, patarti. Tačiau susidūriau su požiūriu „jums nepavyks“. Arba abejingumu. Ankstesni savininkai buvo atjungę patalpas nuo centrinio šildymo, mes norėjome prisijungti. Tai irgi, pasirodo, itin sudėtinga procedūra. Dabar, kai praėjo metai, viską prisimenu su šypsena. Tačiau tuomet tikrai reikėjo nemažai nervų ir pastangų“, – sakė vyras.
Paruošiamieji darbai ir įsikūrimas užtruko beveik metus.
Klubas duris atvėrė 2015-ųjų gruodžio 12 dieną.
Subūrė bendruomenę
Paklaustas, ar per metus darbo „Energy Gym“ pateisino lūkesčius, K. Ramanauskas užtikrina, kad taip. Tiesa, vyras pirmiausia kalba ne apie pelną ar uždarbį. Jis džiaugiasi, kad pavyko suburti žmonių bendruomenę, kuriai svarbu ne tik sportas, bet sveika gyvensena.
„Kai tik atsidarėme, kreipėsi keletas seniai sportuojančių žmonių, žinomų kultūristų. Sakė: ateisime pas jus sportuoti, jei padarysite nuolaidą. Turėjau jiems sakyti, kad geriau aš primokėsiu, kad jie neitų. Kodėl? Todėl, kad neturime tikslo ruošti aukšto lygio sportininkus. Nenorime raumenų kalnais bauginti žmonių. Norime tiesiog paskatinti visus daugiau judėti, krutėti ir būti sveikesnius“, – sakė K. Ramanauskas. Vienas iš paprasčiausių ir prieinamiausių būdų palaikyti fizinį aktyvumą namuose dviračiai treniruokliai, kurie leidžia sportuoti patogiu metu ir prisitaikyti prie kiekvieno fizinio pasirengimo lygio.
Stereotipo, kad sporto klubuose renkasi tik ilgus metus sportuojantys kultūristai, „Energy Gym“ kolektyvui iki galo sugriauti dar nepavyko. Tačiau nuomonė keičiasi, nes žmonės ateina ir pamato, kad šalia sportuoja tie patys, gatvėje kasdien sutinkami jurbarkiečiai.
Pasak trenerio, klube lankosi nuo šimto iki dviejų šimtų žmonių. Ūgtelėjimas ypač pajuntamas po švenčių.
„Nereiktų išsigąsti šių skaičių ir įsivaizduoti, kad prie treniruoklių – eilės. Tie žmonės niekada neateina vienu metu. Jaunimas daugiau lankosi po pamokų, dirbantys – po darbo. Dalis sportuojančiųjų užsuka rytais“, – pasakojo K. Ramanauskas.
Tačiau ateinančius jungia ne tik noras būti sportiškais ir sveikais. Paprašytas papasakoti apie populiariausius naujokų stereotipus treneris. dažniausiai tenka girdėti: „ateisiu sportuoti pirmadienį ar po švenčių“ ir „greitai, dideliais svoriais ir dieta viską sutvarkysiu“.
Tiems, kurie vis laukia pirmadienio ar kitos progos, K. Ramanauskas atsako: geriausia pradėti sportuoti čia ir dabar. Su greito rezultato norinčiais žmonėmis kalba ilgesnė.
„Reikia suprasti, kad jei pilvą augino dešimt metų, tai jo nenumes per du mėnesius. Žinoma, galima, yra būdų. Tačiau mes to daryti niekad nepatariame ir net draudžiame. Tai kenksminga organizmui. Nerekomenduojame nei griežtų dietų, nei preparatų, nei iškart pulti prie didelių svorių. Žmonės turi suprasti, kad jei nori būti sveiki, sportiški ir gerai atrodyti, turi keisti gyvenimo būdą, o ne griebtis trumpą rezultatą duodančių kraštutinumų“, – sakė treneris.
Moterys paklusnesnės
Pasakodamas apie klientus K. Ramanauskas išskiria vyrus ir moteris, nes jų požiūris į sportą kitoks. Vyrai paprastai skuba, renkasi per didelius svorius ir dėl to pratimus atlieka netaisyklingai. Moterys – atidesnės trenerių pamokymams ir viską daro taisyklingiau.
„Man labai patinka, kad moteriai parodai, ir ji daro taip, kaip parodyta. Dėl to jos pasiekia užsibrėžto rezultato“, – pasakojo K. Ramanauskas.
Tačiau su vyro žodžiais nesutinka moteris treniruojanti L. Ramanauskienė. Trenerė tikina, kad dažnai reikia pakeisti moters požiūrį į siekiamą rezultatą ir tik tada jo siekti.
„Vyrai, kai ateina sportuoti, jų tikslas – būti sportiškais, vyriškais. Todėl, jei priauga kilogramą kitą raumenų, tik džiaugiasi. Moterys atvirkščiai – nori numesti svorio. Tačiau svorio metimas nebūtinai reiškia, kad kūnas bus sportiškas. Ne visos iškart supranta, kad sportiškas kūnas gali būti sunkesnis už liekną ir nesportišką, tačiau atrodyti geriau. Jau nekalbant apie sveikatą“, – sakė L. Ramanauskienė.
Dėl šios priežasties trenerė moterims niekad nepataria laikytis griežtų dietų. Kad ištirptų nereikalingi riebalų kilogramai, reikia sporto ir šiokios tokios drausmės virtuvėje.
Svarbu ne tik mityba, bet ir taisyklingas sportas. Trenerė tiek vyrus, tiek moteris ragina visada pasitarti, kokius pratimus rinktis. Per didelis krūvis ar netaisyklingai atliekami pratimai gali baigtis traumomis ir kitokiais nemalonumais.
„Turiu pavyzdį, kai atėjo sportuoti iš Vokietijos trumpam grįžusi mergina. Pareiškė, kad ten lanko sporto klubus ir puikiai žino, ką daryti. Netrukus sportuodama nualpo“, – prisiminė L. Ramanauskienė.
Siūlo mankštas
Ilgai nesportavusiems žmonėms „Energy Gym“ siūlo ne pulti į treniruoklių salę, bet užsukti pas kineziterapeutę Danguolę Griškuvienę. Anksčiau Jurbarko ligoninėje dirbusi moteris dabar grupines ir individualias mankštas bei masažus siūlo klubo lankytojams.
„Mankštos yra pasiruošimas sportuoti. Sustipriname raumenis, išjudiname kūną. Užsiėmimai vyksta dukart per savaitę, ryte ir vakare. Jei žmogų reikia paruošti rimčiau, siūlau padirbėti individualiai“, – pasakojo D. Griškuvienė.
Moteris ne tik veda mankštas, bet ir daro paprastą bei sportinį masažus. Pirmasis skirtas labiau malonumui, antrasis – atpalaiduoti raumenis ir įtampą.
Dėmesys vaikams
Norintiems grupinių treniruočių „Energy Gym“ taip pat turi ką pasiūlyti. Atskiroje salėje dirba trenerės Agnė Bastienė ir Ieva Pažereckienė. Duetas moterims siūlo aerobikos, stepaerobikos, funkcinės aerobikos treniruotes bei linijinų šokių užsiėmimus.
„Neapleidžiame ir vaikų. Pastebėjome, kad dažnai į treniruotes su atžalomis užsuka mamos. Todėl kas antrą penktadienį pradėjome vesti treniruotes vaikams. Tai puiki proga ne tik vaikus priversti judėti, bet ir tėvams smagiai su jais praleisti laiką“, – sakė A. Bastienė.
Planų daug
K. Ramanauskas atviras: planuose – dar daugiau pasiūlymų klientams. Tiesa, jų teks šiek tiek palūkėti. „Pirmiau turime išmokėti paskolą bankui. Jei viskas seksis gerai, tuomet, tikiuosi, įrengsime nedidelę pirtelę su sūkurine vonia. Priklausomai nuo žmonių pageidavimų, porą ar trejetą dienų siūlysime pasimėgauti vandens malonumais“, – dėstė direktorius.
K. Ramanauskas neslepia, kad gyventi iš sporto Jurbarke galima, tačiau tai nėra aukso kasyklos. Todėl klube kasdien dirba ne tik samdyti darbuotojai, bet ir patys savininkai.
„Patys dirbame treneriais, patys, būna, ir valome. Jei viskam samdytume žmones, būtų prastai. Todėl klubas mums nėra toks verslas, kurį paleidai ir tik stebi“, – atviravo verslininkas.
Mažosios bendrijos statusą turinčiame „Energy Gym“, be Ramanauskų, dirba dar du darbuotojai. Patalpomis taip pat naudojasi pagal verslo liudijimą dirbančios aerobikos trenerės bei kineziterapeutė.
„Net nežinau, kaip suskaičiuoti, kiek darbo vietų sukūrėme, tačiau tikimės, kad čia dirbančių žmonių tikrai nemažės, o gal ir daugės“, – sakė K. Ramanauskas.
Lukas PILECKAS
Geras straipsniukas norintiems ateiti sportuoti,visi jau isitikinom,kad ten nera ko bijoti,kulturingi zmones niekas nenuziurineja,eini sportuoji ir dziaugiesi,nezinai tai paklausi viska parodo ismokina ,liux as tai dziaugiuosi,kad isdrisau ateiti:)