Paliesti, pajudinti, apžiūrėti, pajusti yra svarbiausia kiekvieno vaiko veikla. Paskui pagal svarbą eina pabandyti, pakartoti, padaryti. Kodėl? Nes kiekvienas nori žinoti – tuo būdu augama.
Spalio 30 d. Kelmės Kražantės pagrindinėje mokykloje vyko pradinių klasių mokinių ir mokytojų konferencija „Noriu žinoti“. Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos 4a klasės mokiniai Viktorija ir Martynas, 4b klasės Beata ir Matas, 4c klasės Barbora ir Vitas bei penketas pradinių klasių mokytojų vyko į šią konferenciją vedami įgimto siekio – noro sužinoti.
Konferencijoje pristatyti net 28 pranešimai, anot Vito, „buvo įdomūs ir linksmi, o dar mokykla graži, spalvinga ir įdomi“. Mokytoja Zita Ambrakaitienė pristatė mūsų mokykloje pernai vykdytą skaitymo skatinimo projektą „Knyga kalba tau“, o mokiniai pasakojo, kokias veiklas atliko, kas labiausiai patiko ir įsiminė. O kad visi kuo geriau suprastų, kokių smagių akimirkų patirta, pristatymą iliustravome projekto nuotraukomis ir filmuota medžiaga. Mokiniams pasirengti padėjo mokytojos Ingrida Naujokaitienė, Janina Unguraitienė ir aš, Monika Buitkuvienė.
Įdomiausią pristatymą būtų sunku išrinkti. Kražantės mokiniai pristatė savo mokyklos istoriją ir Kražantės upę, Tytuvėnų – vaizdžiai papasakojo apie savo miestelį. Martynui labai įdomu buvo išgirsti apie Martyno pušį, kuri laikoma šventa ir ten žmonės kaip Kryžių kalne palieka po kryželį. Sužavėjo mergaitė, kuri eiliuotai pristatė savo dailės kūrinius apie rudenį.
Po, galima sakyti, mokslinio darbo visi dalyviai pasinėrė į praktinius darbus. Galėjo išbandyti, paliesti, patirti naujų dalykų dirbdami grupėse „Pelėdžiukų dirbtuvės“, „Liaudies instrumentų pasaulyje“, „Rašto atsiradimas“, „Dramos paslaptys“, „Ekologija“, o mokytojos – „Meno terapija“, „Avolano technikos panaudojimas pamokose“.
Susitikome su vaikiškų žurnalų „Nykštukas“, „Kutis“, „Laimiukas“ redaktoriais. Visi pakliuvome į skirtingas grupes, todėl išbandėme viską. Barbora sako: „Man labai patiko traukti spalvotus lapelius ir eiti į užsiėmimus. Aš išsitraukiau užsiėmimą „Liaudies instrumentų pasaulyje“. Buvo smagu groti ir dainuoti dainas“. Viktorija, lankanti dramos būrelį, pagilino patirtį „Dramos paslapčių“ grupelėje.
„Išvažiuodami pro autobuso langą mojavome Kelmės miestui tikėdami, kad ir kitais metais čia sugrįšime“, – prisimena Matas. Gal ne mes, gal kiti pradinių klasių mokiniai ir mokytojai važiuos į Kelmę, kur galima daug sužinoti.
Monika Buitkuvienė,
Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos mokytoja